Na výstavě, která nese název Na perutích snů, představuje autor retrospektivu své tvorby posledních dvou let.

"Moje fotky prošly během sedmi let, co dělám výstavy, několika galeriemi, vystavoval jsem také na hradě Křivoklát nebo v Národním muzeu fotografie v Jindřichově Hradci, ale přiznám se, že mi nejvíc sedí prostředí zámků. Zatímco letos na jaře jsem měl výstavu v zámku Rájec nad Svitavou, která skončila začátkem léta, od jara do konce září mi běží výstava v dalším překrásném zámku Doudleby nad Orlicí, kde vystavuji renesančně laděný fotografický cyklus Komtesa. Něco jiného je však k vidění v zámku Nový Světlov. Jde o tvorbu z poslední doby - a protože tam mám anděly a jiné snové stylizace, výstavu  jsem nazval Na perutích snů," říká Robert Rohál, kterého tento zámek učaroval natolik, že už spřádá další plány.

Právě v prostředí zámku Nový Světlov by ještě letos v srpnu rád nafotil svou příští kolekci. Dlouho uvažoval o tom, že na fotografiích ztvární příběhy Manon či Malé mořské víly, ale nakonec se rozhodl inspirovat se pohádkovým hororem Kráska a Zvíře, který by rád přenesl do svých fotografií.

"Prozatím je jasné, že roli Krásky si v tomto foto příběhu zahraje mladičká, leč zkušená modelka Karolina Bubelová, kterou jsem už fotil. Zvíře, které se pozvolna proměňuje v šarmantního kralevice, ztvární v tomto případě herec, režisér a umělecký šéf Národního divadla moravskoslezského Ostrava Peter Gábor. Navíc pomůže i ve věci kostýmů, masek a rekvizit. Vsadil jsem na profesionály, s nimiž je bezvadná spolupráce a kteří mne neskutečně ovlivňují a snad i posouvají. Současně mne ale těší i zájem majitele zámku, který nám tohle všechno umožní," dodal Robert Rohál, jehož čekají na podzim ještě dvě retrospektivní výstavy v Kroměříži a Dobrušce